A belsőépítészet alapját a természet ihlette elemek és a modern technokrata stílus harmonikus ötvözete alkotja. A koncepció az volt, hogy olyan tereket hozzunk létre, amely barátságos, meleg, hívogató és stimulálja a hatékony munkavégzést. Ennek eléréséhez olyan világos színeket és felületek alkalmaztunk mint; bézs és a középtónusú fa, ami nyugtató hatást kelt. Továbbá a japán enteriőr stílusát csempésztük be a dizájnba, ezáltal egyensúlyt teremtve a japán minimalizmus és a skandináv funkcionalitás között.
A projekt Magyarországon első a Commercial Interiors kategóriában ami LEED v4 Platina fokozatot kapott.
Az ügyfélnek különösen fontos volt a fenntartható jövő biztosításához, hogy az épített környezet is ezen tudatosság szellemében kerüljön megtervezése majd kivitelezésre.
Az irodaterület két különálló részre lesz osztva - a dzsungel ihlette térre és a technokratikus irodaterületre, egyensúlyt teremtve a munka és a pihenés között. Az eltérő területeket az ázsiai kultúra és különböző térségei inspirálták. Így jött létre a különböző tárgyalók, breakout területek koncepciója, mint a Paradise Cafe, Zen Himalaya, Gray desert, Euphorbia (piros apró virág), Heliconia (rákolló virág), Monkey Forest, Deep in the Jungle, Dojo (edzőterem), White sand, Black Sand, Batara Guru, Ricefields. Ezek egymástól kis mértékben eltérnek, de az átfogó alapkoncepcióba illesztettük.
A dzsungel ihlette tereket úgy alakítottuk ki, hogy a természetes környezetet szimulálja. Ezt a hatást beltéri kertekkel, buja zöld növényekkel, rengeteg fa felülettel és lágy környezeti világítással értük el. A tér minimalista kialakítású lesz, a főszerepben a zölddel. Ezek a területek első sorban a dolgozók pihenését, feltöltődését hivatottak szolgálni.
A technokratikus irodaterek esetében a funkcionalitásé, és a hatékony munkavégzésé a főszerep. Ezeket a tereket letisztult vonalak, minimalista dizájn és semleges színpaletta jellemzi. A mobiliák felületein a fa és fém keveréke dominál, textúrát adva a térnek. A technológiát teljesen integráltuk a designba, mind az AV technológia mind a konnektorok és töltőállomások funkcionálisan és kényelmes helyeken állnak rendelkezésre.
A 6. emeleten adtunk helyet egy közel 106 m2-es nagyságú „Leap lab”-nek, ahol kisebb kutatási projektek valósulhatnak meg, teret biztosítva az alkalmazottaknak az együttműködéshez és a kísérletezéshez. A dizájn a hagyományos és a modern elemeket ötvözi, írható táblákkal, laborasztalokkal és fejlett technológiai berendezésekkel.
Az auditóriumban – Cafe rice fields - nagy rendezvények, értekezletek, képzések és bemutatók bonyolíthatóak le akár 100 fő befogadásával. Kényelmes lelátóval kombinált ülőhelyeket, fejlett audio-vizuális berendezéseket, valamint egy színpadi területet tartalmaz majd, hogy ez által professzionális platformot biztosítsunk a különböző paraméterű rendezvényekhez.
A két kültéri terasz egyedülálló élményt nyújt a dolgozóknak a szabadban töltött munkavégzés vagy pihenés közben. Az egyik terasz grillezésre és szabadtéri étkezésre lesz kialakítva, grillsütővel és kényelmes ülőalkalmatosságokkal. A másik teraszt szabadtéri munkavégzésnek ad helyet. Nyáron mindkét terasz árnyékolását automata napvitorlákkal biztosítjuk, melyek 2024-ben épülnek majd ki.
A munkateret rugalmas munkaállomásokkal alakítják ki, amelyek könnyen adaptálhatók az alkalmazottak igényeihez. A projekt területen egyéni fókuszált munkavégzéshez alkalmas irodák, phone bokszok és kollaborációt biztosító kreatív területek állnak rendelkezésre. Ezen felül tárgyalók, open office-ok és privát munkaterületek keveréke kerül kialakításra.
Összességében a dizájn növeli a termelékenységet, az együttműködést és a kreativitást, miközben egyedi és élvezetes élményeket biztosít az alkalmazottak számára.
Belsőépítészeti tervezés: Capstone Management Kft.
Vezető tervezők: Bányai Norbert, Farkas Anett
Építész munkatársak: Csizik Petra, Csordás Éva, Farkas Fruzsina, Fehér Csilla, Szücs-Tassy Karina, Tóth-Kispál Emőke
Világítás tervezés: Solinfo-Tóth Richárd
LEED szakértő: Dr. Harmathy Norbert, Harmathy Green Building Consulting Kft.
Audióvizuális redszer: AVM Konferenciatechnika Kft.
Generál tervező: Studio'100 Architects