Ericsson House
Az Ericsson Ház egy minden szempontból csúcsmodern székház és Kutatás-Fejlesztési Központ a Duna budai oldalán, az Infoparkban. Az irodaterülettel, közösségi terekkel, étteremmel, kávézóval, konferencia termekkel együtt létrehozott szellemi bázison találhatóak a hazai Ericsson K+F központjának fejlesztő laboratóriumai, valamint itt kapott helyet a cég budapesti technológiai inkubátorháza, az Ericsson One/Garázs is. A XXI. század elvárásainak megfelelő szintű megoldásokat felvonultató Duna-parti épület LEED Gold környezetvédelmi minősítéssel rendelkezik, mind az öt környezeti kategóriában (környezeti szempontból előnyös elhelyezkedés, vízfelhasználás hatékonysága, energia és légkör, anyagok és anyagi eszközök, belső környezet minősége) fenntartható megoldásokkal épült.
Az Ericsson Ház egyik fő meghatározó eleme a nyitottság. Ez a szellemiség jelenik meg az épület építészeti alapkoncepciójában és napi működésében is. A kollégák közötti gyors interakcióik lehetőségét támogató kialakítás (kislétszámú és nagyobb befogadó képességű társas terek, gyors kommunikációt támogató mini tárgyalók, intenzív kooperációt elősegítő, kevés bútort tartalmazó ún. „scrum” szobák, konferencia központ, stb.) mellett segíti a szakmabeliekkel, diákokkal való találkozás lehetőségét is. Emellett zöld, belső és külső teraszok, a feltöltődődésre, kikapcsolódásra alkalmas rekreációs centrum, bicikli tároló, öltözők, zuhanyzók is várják az ericssonosokat. A világos, tágas és rugalmas munkakörnyezet kínálta előnyökhöz bónuszként kapcsolódik a Duna-part vonzó közelsége, valamint a modern, sportolásra, pihenésre és aktív kikapcsolódásra is alkalmas parkosított zöldkörnyezet (Kopaszi-gát, egyetemi kampusz, Tüskecsarnok, stb.).
Az Ericsson Házat, a svéd központú vállalat budapesti székházát, belső berendezését mindenben az Ericsson igényeire szabták. Tereiben az Ericsson hosszú évek alatt fejlesztett, különböző csoportokkal (HR, kutatók, ergonómiai szakemberek, stb.) közösen kialakított holisztikus Ericsson Workplace Design koncepciója jelenik meg a magyar igényekre szabva, azzal szerves egységben, de mégis egyedi módon.
Az emeletek szociális, együttműködő, a kommunikációt elősegítő térstruktúrái a 2 és 200 fő közötti csapatok munkavégzését segítik elő. Az adaptív csapatok különböző igényeihez illeszkedik a részben fix, részben változtatható íróasztalokkal berendezett irodai környezete, a megbeszélések helyszínének rugalmassága (foglalhatóság, átrendezhetőség, stand-up meetingek is). Itt az iroda falainak egy része is a kreativitás, a kétkeziség, a “craftmanship” ügyét szolgálja, azok rajzolhatóak, lemoshatóak és újraírjatóak összhangban az egyszerű térstruktúrával, az azt lehetővé tevő koncepcióval. Ugyanilyen gondolatiság mentén készült a földszinti “garázs/One”, az inkubációs központ is, ahol minden mozgatható és változtatható, és ahol forrasztani, vágni és szerelni lehet.
Az egyediség fokmérője a közösségi helyekben kiállított Ericsson kortárs gyűjtemény is, amelynek több mint félszáz darabja elgondolkodtató ellenpontot nyújt a reál innovációhoz.