Az Év Irodája

Itron

Adatlap megosztása

Cím 1061 Budapest, Andrássy út 12.

Átadás éve: 2024 Q3

Ingatlan mérete 1000 m²

Irodában dolgozók száma 60

Akusztika

Ahrend Hungary

Termék beszállító

Poziteam Hungary Kft.

Design & Build

Cushman & Wakefield

Bérlőképviselet

Cushman & Wakefield

Project management

Cushman & Wakefield

Kivitelezés / Fitout

FITOUT ZRT.

Világítástechnika

RIO Lámpastudió

Projektmenedzsment

Avison Young

Bérbeadó

Avison Young

Audiovizuális rendszerek

Streamnet

Tervezés / belsőépítészet

Cushman & Wakefield

Tervezés / belsőépítészet

PONT co.lab

signage design

PONT co.lab

Fotók

Hlinka Zsolt

Rövid bemutatkozás

Az Itron a víz- és energiagazdálkodás területén kínál innovatív megoldásokat a közműszolgáltatók és önkormányzatok számára. A budapesti fejlesztő- és ügyféltámogató központ munkatársai 2017 óta fenntartható energiafelhasználást segítő globális projektekben dolgoznak, többek között okos város megoldásokra, illetve az energia- és vízveszteség jelentős csökkentésére fókuszálva.


Az utóbbi években bevezetett rugalmas, hibrid munkavégzés igényéhez igazodva a vállalat egy kisebb területű irodába költözött a Krausz Palotában, amelynek kiválasztása a munkavállalók preferenciáinak előzetes felmérésével történt. A gyönyörű, műemlék védett épületet – 2023-as átfogó felújítását és modernizálását követően – a múltbeli és kortárs designelemek izgalmas kontrasztja teszi ma különleges munkahellyé, ahová élmény bejárni nap mint nap.


Okok, amiért a díjra érdemes

Egyedülálló munkakörnyezet


A Krausz Palota reprezentatív megjelenése, impozáns környezete mellett központi lokációját tekintve is ideális volt az Itron számára – az új helyszín kiválasztása kapcsán a munkavállalók elsődleges szempontként jelölték meg a tömegközlekedéssel és kerékpárral való könnyű megközelíthetőséget. Szintén fontos vállalati igény volt, hogy a korábbi munkakörnyezettől eltérően az új iroda egy szinten helyezkedjen el – ezzel is támogatva a kollégák közötti interakciókat –, illetve hogy minél több természetes fény álljon rendelkezésre az optimális munkavégzéshez. A különböző méretű, változatos belső terek a csapatok elvonulására és együttműködésére egyaránt lehetőséget biztosítanak.


Az egyedülálló, műemlék védett épületbe költözés ugyanakkor az Itron küldetését is hangsúlyozza: a közműszolgáltatás hagyományos működésű piacán kifejezetten innovatív megoldásokra törekvő vállalat tudatosan választott olyan különleges helyszínt budapesti fejlesztőközpontja számára, amelyet egyszerre jellemeznek klasszikus és modern értékek, időtállóság és korszerűség.


Tervezői koncepció


A Cushman & Wakefield Design & Build megbízásából a PONT co.lab designstúdió belsőépítészeti és grafikai koncepcióját az épület közelmúltban történt átfogó felújításával összhangban, a grandiózus épületstruktúra adottságaihoz igazítva alkotta meg. A belső terek kortárs tervezői szemlélettel alakultak át professzionális, mégis játékos és innovatív enteriőrré, illeszkedve a dinamikusan váltakozó csoportos és egyéni tevékenységekhez. A rugalmas, hibrid munkavégzésnek köszönhetően a teljes létszámnál jelentősen kevesebb, egységes felszereltségű munkaállomásra volt szükség, amelyeket a bent tartózkodó kollégák flexibilisen használhatnak.


Az új enteriőrben a geometrikus, ívelt formavilág került főszerepbe, kiemelt hangsúlyt kaptak a belsőépítészetet kiegészítő, térélményt erősítő egyedi grafikai megoldások. Az Itron brandidentitásának színei és formái visszatérő motívumai a belső tereknek: a vizuális fókuszpontokat a piros, narancs és sárga különböző intenzitású árnyalatai mellett egyedi tervezésű perforált fémhengerek, látványos installatív fényforrások és hangelnyelő akusztikus elemek, kiemelt fali kompozíciók, illetve színes üvegfelületek jelölik ki.


A hangsúlyos designelemeket visszafogottabb árnyalatok ellenpontozzák és finomítják a nagyobb felületeken: az enteriőrön végigfutó strukturált és figurális, egyedileg tervezett tapéta közvetlen hangulatot teremt minden helyiségben. A játékos, geometrikus formavilág a különböző tónusú, halszálkás mintázatú szőnyegek esetében és a nagyobb meeting roomok függönyein is megjelenik, mozgalmasabbá téve az összhatást.


Visszatérő designelemei az enteriőrnek továbbá a látványos álmennyezeti megoldások, kreatív térelválasztó, illetve dekoratív, keretező funkciót betöltő boltíves gipszkarton elemek és különböző díszlécek, amelyek tökéletesen a tervezők elképzelésének megfelelően, egyedileg készültek az Itron számára. Többek között ezek az aprólékosan komponált részletek teszik igazán izgalmassá és dinamikussá az irodát, miközben a szemet vezetve strukturálják is a belső tereket.


Közösségi élet az irodában


A vállalat kiemelt célja volt az új enteriőr hívogató, közvetlen atmoszférájával ösztönözni a dolgozók távmunkából való részidős visszatérését az irodába, és kifejezetten erre kialakított, komfortos terekkel inspirálni a közösségi élményeket. A kollégák visszajelzései szerint az új munkakörnyezet egyszerre esztétikus és barátságos, meleg színei és választott anyagai otthonossá teszik az enteriőrt, összegezve „egyszerűen jó itt lenni”.


A game roomban biliárdasztal, társasjátékok, könyvsarok biztosítja a munka utáni kikapcsolódást, a rekreációs szoba pedig sporteszközökkel kínál lehetőséget egyéni és csoportos edzésekre, illetve irodai masszázsra. A globális ItronFit program már nyolcadik éve segíti a munkavállalókat fizikai és mentális fittségük megőrzésében, ennek keretében workshopokon, csapatversenyeken és jógaórákon vesznek részt a budapesti kollégák is. Az aktív életmódot támogatja az épület földszintjén rendelkezésre álló kerékpártároló és zuhanyzós öltöző is.


Tervezők

PONT co.lab


Belsőépítészet:
Oláh Niki
Felhő Anita


Grafikai tervezés:
Kuthi Anikó