MIÉNK A TÉR
Ma az iroda már messze több mint egy hely ahová reggel 8-ra bemegyünk dolgozni. A cégek egyik kommunikációs eszköze lett, amivel pozícionálni tudják magukat. Közvetítenie kell a profizmust, azt, hogy akik ott dolgoznak tehetségesek, és tudják mit akarnak, merre tartanak.
Különösen igaz ez a kreativitásukból élő ügynökségekre, akiknek élet-halál kérdése, hogy imázsuk erős, vonzó és érdekes legyen.
Nekik leginkább a pesti belváros századfordulón épült pazar palotái vagy óriási gyárcsarnokok indusztriális loftjai jelentik az Y generáció lelkületét kifejező munkahelyeket. Az ilyen épületek a mesterien megálmodott, nagyvonalú belső tereikkel már önmagukban is élnek, vibrálnak. Nem kell, nem is szabad nagyon megváltoztatni őket, elég hagyni, hogy hassanak, épp csak annyit hozzátéve magunkból, amennyi az identitásunkhoz szükséges. Régi irodánk, amit kinőttünk – egy vívóterem a Károly körúton – ilyen volt. Az új helyünket keresve nekünk a praktikus szempontok váltak fontosabbá, hiszen folyamatosan megújuló, állandóan növekvő céget építünk - ma már majdnem kétszer annyian vagyunk, mint akkoriban.
Belvárosi, mégis nyugodt, tömegközlekedéssel könnyen elérhető, kellően nagy területi tartalékokkal rendelkező, professzionális szolgáltatásokat nyújtó irodaépületet kerestünk. Budán, a Kacsa utcai Residence irodaházak egyikében találtunk rá erre. Olyannyira, hogy amikor ismét tovább kellett lépnünk, a legjobb választás az volt, hogy házon belül költözünk.
Az épület belső megjelenése a mai modern bér-irodaház trendet követve nagyterű, neutrális, ami érthető, hiszen a bérbeadás oldaláról nézve hátrányt jelenthetnének a túl karakteres architektúrából adódó kötöttségek. Kiindulásnak képzeljünk el két vasbeton födémet egymástól alig három méterre, rengeteg pillért, körben a homlokzaton szalagablakokat és középen egy körbejárható közlekedő-szerviz magot.
Végül közel 1700 négyzetméteren rendezkedtünk be. Megalkotni magunkat ebben az óriási térbe, megtölteni ezt tartalommal, ötletekkel, eljátszani és elhitetni, hogy mi is egy olyan helyen vagyunk, amiből csak egy van Budapesten, nem volt könnyű feladat.
Ma azt érezzük, hogy sikerült és ez a tér tényleg csak a miénk.
Egyedi ötleteken alapuló, egyszerű, kreatív munkavégzést inspiráló környezetet építettünk. Ez a hatalmas tér egységes és mégis mindenhol egyedi. A napszítta, szürke, természetes fából készült térelválasztó polc-falakkal, falburkolatokkal, és a zöld “kertekkel” a zárt irodatérbe visszaloptuk a természetet, a szabadságot jelentő "kint is vagyok, bent is vagyok" érzést. A szemközti bérház az 50-es évek hangulatát megidéző „házmesternénis”, gangos udvarát graffitiként hosszabbítottuk meg a belső térben ahol kamaszkorunk hősei lézerkarddal küzdenek egymással az erkélyen. Ez is grafikusaink ötlete volt, mint ahogy az is, ahogyan Woody Allen gondolata kétdimenziós falfestésből háromdimenziós lego domborművé váljon. Akár csak az óriási scrabble az IDEA tárgyalóban, és még sorolhatnánk…
A Dentsu Aegis Network Hungary a kommunikáció, technológia és a média területén öt különböző márkával jelenlévő ügynökség. Öt különböző cég, ötféle identitással és igénnyel. A rengeteg, egyszerre futó projekten külön-külön vagy közösen, egymást kiegészítő szolgáltatásokkal dolgozunk. Az emberek változó összetételű csapatokban, szimultán vesznek részt a különböző feladatokban. A munkafolyamatok sokfélesége miatt többféle munkateret kellett kialakítanunk.
Mindenkinek van saját helye. Az ötletelésekhez 2-3 és nagyobb, 6-8 fős, félig szeparált tereket (huddle rooms), a bizalmasabb megbeszélésekhez 5-10-20 fős, zárt tárgyalókat alakítottunk ki, ezekben akár többnapos workshopokat is tudunk rendezni.
Nyitott, barátságos ügynökség vagyunk, a recepciót csak egy üvegfal választja el attól a tértől, ahol ebéd vagy kávézás közben mindenki lazíthat egy kicsit. Ugyanakkor meg kell mutatnunk azt a komoly értékrendet is, amelyre egy ekkora céget fel lehetett építeni. Az elegáns recepció és a dicsőségfalunk is ezt sugallja. Profik vagyunk, de nem mindenáron. A József Attila-i “játszani is engedd“ gondolata is elfér. A gyerekkorunk játszótereiről ismerős hinta köszöni szépen, jól érzi magát a recepció kötelezően “designer” bútorai között.
Mi úgy érezzük, hogy szerény eszközökkel, sok gondolattal, szeretettel, erőfeszítéssel sikerült egy olyan munkakörnyezet teremtenünk egy tradicionális irodaépület belsejében, amiről mindig is álmodtunk. Bebizonyítottuk azt, hogy lehet életre hívni olyan kreatív, magas energiatartalmú épített környezetet, amely akár új identitást is adhat az”ott élőknek” és pont ez az a kollaboratív közeg ami lehet inspiratív, zseniális ötletek szülőhelye.
„ahol a sok kis betű együtt feltöltődve, teremtő ötletekké érhet.”