A Computacenter a világ egyik vezető, független technológiai vállalata, segítjük ügyfeleinket technológiai infrastruktúrájuk megteremtésében, átalakításában és kezelésében, a digitális átalakítás megvalósításában. A Londonban bejegyzett vállalat több mint 20 000 munkatársat foglalkoztat.
Budapesten 2013-ban nyitottuk meg üzleti szolgáltató központunkat, ahonnan globális üzleti folyamatokat irányítunk és támogatunk, dedikált szolgáltatásokat biztosítunk külső ügyfeleinknek, valamint belső tanácsadási- és projektmenedzsment-feladatokat végzünk üzleti területeink számára. Az elmúlt években egyre több, nagyobb hozzáadott értékkel bíró területeknek adunk otthont, ezért magyarországi tevékenységünk egyre inkább az „international business hub” működés irányába mutat.
Idén befejezett irodaátalakítási projektünk túlmutat egy felújításon, illeszkedik a budapesti iroda új üzleti működéséhez és a változó munkavállalói igényekhez igazított fejlesztéséhez. Ezen üzleti igényeket kiszolgálva, a folyamatosan bővülő nemzetközi csapatok kollaborációját maximálisan támogatva, a hibrid munkavégzést is szem előtt tartva alakítottuk ki új irodaterületünket.
Az irodaátalakítás célja az üzleti eredményekben is mérhető hatékonyabb munkavégzés, valamint a munkavállalói élmény és elkötelezettség elmélyítése volt.
A munkatársak maximális bevonását és a projekt iránti minél szélesebb körű elköteleződést a projekt egésze során prioritásként kezeltük. Az irodaátalakítást a munkatársak legapróbb igényeire is kiterjedő, kimagasló részvételi arány mellett megvalósított munkavállalói felmérés előzte meg. A projekt munkacímét, a jobb beazonosíthatóságot támogató vizuális megjelenítését is a kollégák javaslatai alapján választottuk ki, a változásmenedzsmentet támogató belső kommunikációnak a projekt egésze alatt kiemelt szerep jutott, folyamatosan tájékoztattuk és napra készen tartottuk a kollégákat a felújítás céljairól és állásáról, az éppen aktuális teendőkről.
Az új irodában kiemelt figyelmet fordítottunk az együttműködést segítő irodai terek létrehozására, valódi igényekre szabott közösségi terek kialakítására.
A közösségi konyhák funkcionális és esztétikai felújítása mellett egy teljesen új funkció, úgynevezett „work café” került kialakításra, ami alkalmas akár kisebb informális meetingek megtartására is és ahol a kollégák egy irodán belüli, laza kávéházban érezhetik magukat. A visszajelzések alapján remek ötletnek bizonyult a nagy népszerűségnek örvendő pihenőszoba, valamint a telefon- és beszélgetésmentes, teljes elmélyülést segítő „focus room” létrehozása. Az újonnan kialakított, egy-két személyes mini tárgyalók alkalmasak kisebb üzleti megbeszélések vagy privát telefonhívások zavartalan lebonyolítására. A multifunkcionális, több tárgyalóegységből rugalmasan egy nagyobbá bővíthető központi tárgyalónk a nagyobb belső rendezvényeknek ad otthont; új, speciális tréning termünk a rendkívül népszerű belső képzések élményszerű lebonyolítását segíti.
Az irodai terek egyhangúságát kisebb, flexibilisen alakítható közösségi terek, úgynevezett kanapészigetek törik meg, az új irodaterületünk több pontján pedig project hub-okat létesítettünk az egyes üzleti csapatok gyors és hatékony kollaborációjának támogatása érdekében. Vezető technológiai vállalatként nagy hangsúlyt fektettünk a nemzetközi videokonferenciák zavartalan lebonyolítására alkalmas, VCU-kal felszerelt tárgyalók berendezésére. Munkatársaink egészséges munkavégzését és kényelmét új, ergonomikus irodaszékek, egyéni igényeiket pedig motorikusan emelhető, ülő- és állómunkára is megfelelő asztalok támogatják.
Büszkék vagyunk a 43 különböző nemzetiséget képviselő, a magyar fővárosból 14 nyelven szolgáltatni képes sokszínű csapatunkra. A vállalat központi arculati elemeinek konzekvens használata mellett tudatosan döntöttünk a Budapestet, Magyarországot, az ország épített és szellemi örökségét bemutató, azokat népszerűsítő kreatív elemek alkalmazása mellett új irodánkban. A Computacenter értékközpontú, innovációvezérelt működéséhez is kapcsolódva mind a több mint 20 új tárgyalónkat híres magyar személyekről, „innovátorokról” neveztük el. Az ötlet népszerűségét bizonyítja, hogy a tárgyalók neveiről a kollégák online szavazás alapján döntöttek.
A tervezés, a felhasznált alapanyagok kiválasztása és a kivitelezés során is kiemelt figyelmet kapott a környezettudatosság.
Első lépésként, a fenntarthatóság jegyében döntöttünk amellett, hogy az új irodában általunk már nem használt irodabútorokat és irodatechnikai eszközöket fenntarthatósági programunk keretében a helyi közösségeknek adományoztuk, ezen felül pedig törekedtünk arra, hogy a tovább is használható bútorokat integráljuk az új designba – ezzel is csökkentve a szükségtelen pazarlást.
Fokozott figyelmet fordítottunk arra, hogy minél több alapanyag és termék rendelkezzen környezettudatos tanúsítvánnyal. A felhasznált mennyisége miatt jelentős tételt képviselő új padlóburkolat például az iroda teljes területén újrahasznosított alapanyagokból készült, csökkentve a projekt ökológiai lábnyomát. Az új tárgyalókban használt akusztikus falipanelek nemcsak funkcionálisak és szépek, de szintén újrahasznosított műanyagból készültek. A mennyezeti világítás és az irodaterületen elhelyezett kiegészítő világítás esetében is kizárólag alacsony emissziójú (LED) izzókat használtunk.
PIVOT270 Kft. - Ercsényi Katalin, Sepa Virág Anna, Tasnády Réka