Rövid bemutatkozás
A Corvin Sétány sikertörténetének következő fejezetét nyitja meg az újgenerációs Corvin Innovation Campus. Az irodaház már a járványhelyzet következtében átalakult piaci igények szerint valósul meg a sétálóutca közvetlen közelében. A kilenc szintes, egyedi homlokzattal és kialakítással rendelkező épületegyüttes első üteme 16650 négyzetméter, a második 14310 négyzetméter irodaterületet nyújt.
A kivételes lokációjú, innovatív és érintésmentes komplexum népszerűségét jól mutatja, hogy a pandémia okozta iparági kihívások ellenére már a kivitelezés megkezdésekor egy globális vállalat döntött a Corvin Innovation Campus mellett. Az épület az IBM új magyarországi főhadiszállása lesz, ahová 2023-ban költözik a vállalat. A társaság irodastratégiájának megfelelően, a fejlesztés a legújabb trendeken alapuló közösségi tereket és szolgáltatásokat nyújtja majd. A cég víziója, hogy az IoT-megoldásokkal felszerelt Corvin Innovation Campus mintapéldája lesz annak, miként tudnak munkatársaink az IBM saját technológiáival hatékonyan dolgozni.
Ennek megfelelően az irodaházat a digitális korszak elvárásainak megfelelően tervezték, ugyanakkor építésénél nagy hangsúlyt fektetnek a WELL Building (WELL) szempontok és a sok zöld környezet kialakítására. Az udvar a sétány egyfajta meghosszabbításaként kellemes rekreációs felületet biztosít. A kisállatbarát komplexum belső tereiben egzotikus zöld növénydekoráció gondoskodik majd az ott dolgozók jó közérzetéről. Az alsóbb szinteken (II. - IV.) az áltagnál magasabb, 2,9 m belmagasság kerül kialakításra. Annak érdekében, hogy a tömegközlekedésre és az autóhasználatra is megfelelő alternatívát nyújtson, az épület a biciklistákat emelt számú biciklitárolóval, külön zuhanyzókkal és szekrényekkel várja. Az irodaházban kávézó és étterem várja majd az ott dolgozókat és vendégeiket.
Az irodakomplexum a BREEAM fenntarthatósági elvárások szerint valósul meg. A fent említett WELL nemzetközi besorolás a dolgozók egészségi állapotára és közérzetére pozitív hatást gyakorló szempontokat ismeri el. A teljeskörűen akadálymentesített irodaházban a természetes bevilágítás maximalizálása és az egészséges munkakörnyezet nyújtása volt az egyik fő cél. Az épület gépészeti rendszerében elhelyezésre kerülő precíziós szűrők, UV-s csírátlanítók és az aktív szénszűrő rendszer Budapest egyik legtisztább levegőjét biztosítják majd. A külső udvar kellemes rekreációs felületet lesz, a központi lobbiból elérhető tágas belső udvar pedig a benapozást, az építészeti formavilágot és adottságokat is figyelembe véve egyfajta nagy közös kültéri nappaliként egészíti ki, illetve teszi még élhetőbbé a közvetlen környezetet.
A Futureal a „Stay Safe” kezdeményezése keretében az ingatlanfejlesztő új biztonsági előírásokat vezetett be és további technológiai megoldásokat tesz elérhetővé az épület kialakítsa során, hogy megfeleljen az irodai környezettel szembeni legmagasabb piaci igényeknek. A Stay Safe egyik szembetűnő eredményeként a Corvin Innovation Campus közös területei szinte teljesen érintésmentessé válnak. A látogatókat kártyaérzékelős automata ajtók és lámpakapcsolók, valamint a biztonságos távolságot jelző jelzések fogadják. Az átlagnál nagyobb belmagasságú liftek telefonos applikációval is hívhatóak lesznek, a mosdókat pedig ugyancsak érintésmentes öblítéssel, kézmosóval és szappanadagolóval szerelik fel. Fotovoltaikus napelem rendszer kerül az irodakomplexum tetejére, ami azt jelenti, hogy a napelemek közvetlenül a napsugárzásból termelik a villamosáramot. Becslések szerint ez körülbelül a garázs bevilágításának a 40%-át fedezi.
Az épület kialakítása, valamint a Corvin Sétány által biztosított lokáció olyan előnyt jelent, amely a WELL-rendszer alapján is kiemelt fontosságú. A fejlesztés alatt álló irodaház a Szigony utca, Tömő utca, Apáthy István utca valamint Balassa utca találkozásainál ölt formát. A komplexum kevesebb, mint 200 méterre helyezkedik el a metrómegállóhoz, így biztosított a könnyű és gyors tömegközlekedéssel történő megközelítése.
A Futureal-csoport a Corvin Innovation Campus főbejáratánál valósítja meg a több mint 1500 négyzetméteres emlékparkot, amit az egykor a Tömő utcában született, kétszeres Kossuth-díjas, Jászai Mari-díjas, érdemes és kiváló művészről, egyben a nemzet színészéről, Psota Irénről neveznek el. A színésznő tiszteletére pedig egy emléktárgyat is elhelyeznek majd a megszépülő helyszínen. A parkot fákkal, trópusi faanyagból készült ülőhelyekkel, közösségi funkciókkal is megtöltik. A terület központi eleme egy vízjátékkal kialakított találkozóhely lesz, ami hamar közkedvelt közösségi színtéré válhat, különösen a nyári estéken. A színes növénytakaró, cserjék és kellemes árnyékot adó lombos fák teszik a járókelők számára természetközelivé a környéket. A többszintes növénytakaró kialakításánál a tervezők a kertek benapozásától függően különböző igényű növényeket telepítenek.